W skwarny sierpniowy dzień mały chłopiec zostaje znaleziony martwy w samochodzie. Kiedy na miejsce dociera komisarz Malin Fors, jego matka siedzi pod drzewem, trzymając synka w objęciach. Wszystko wskazuje na to, że zapomniała o chłopcu śpiącym w samochodzie. Kobieta przeszła niedawno załamanie nerwowe i nie może polegać na swoich zmysłach ani pamięci.
Śledztwo szybko zostaje zamknięte. Wkrótce w Linköpingu dochodzi do kolejnego morderstwa i Malin wraz kolegami musi wrócić do tej sprawy, która, jak się okazuje, jest jedną wielką grą pozorów…
Mons Kallentoft, Urodził się w 1968 roku, dorastał w okolicach Linköpingu, a obecnie mieszka na Majorce. Zdobył uznanie czytelników i krytyków dzięki swoim powieściom o Malin Fors. Jego książki przetłumaczono na trzydzieści języków i sprzedano w ponad dwóch i pół miliona egzemplarzy.
Nakładem Domu Wydawniczego REBIS do tej pory ukazały się: Ofiara w środku zimy, Śmierć letnią porą, Jesienna sonata, Zło budzi się wiosną, Piąta pora roku, Wodne anioły, Duchy wiatru, Ziemna burza, Łowcy ognia, Zapach diabła oraz Na imię mi Zack i Leon (z Markusem Luttemanem).
Jedna z najlepszych książek w serii o policjantach z Linköpingu. […] Kallentoft nadal nie zawodzi. Trzyma styl. To niesamowicie fascynująca i dobra lektura, od której nie można się oderwać. -„Östra Smaland”
"Nie znam nikogo, kto tak jak Kallentoft potrafiłby ukazywać podłość drzemiącą w ludziach, kto potrafiłby narobić takiego szumu pisząc o bezgłośnych krzykach. O rozpaczy rozdzierającej serce, pulsowaniu mózgu, cieniutkiej linii między normalnością a szaleństwem. Stworzył Malin Fors uosabiającą słabości i siłę drzemiące w kobietach, dociekliwość i konsekwencję przypisywane śledczym, lęki i upokorzenia osoby uzależnionej. W sposób dobitny pokazał, że zawsze można się podnieść, iść dalej bez względu na to co nas spotyka, jakich doznajemy krzywd. Historie zawarte w jego powieściach są doskonałym pretekstem, punktem wyjścia do rozważań na temat psychologii przestępczości, czy też pojęć dobra i zła. Mons balansuje na granicy życia i śmierci, ukazuje złożoność naszych umysłów, wyznacza ścieżki, które mogą nas do czegoś poprowadzić. Pod warunkiem, że nie biegną przez las w którym słychać tylko jeden wielki bezgłośny krzyk." Gazeta Sledcza
"Choć w Krzyku do nieba nie ma wielu drastycznych opisów, jak to często na tego typu literaturę przystało, to trzeba przyznać, że mimo wszystko Mons Kallentoft potrafi budować napięcie. I choć właśnie sama historia jest zbudowana na podstawie czegoś niewyobrażalnie dramatycznego, to jest to opisane w taki sposób, że nie skupia się na brutalnych detalach, ale na skomplikowanej ludzkiej naturze, co finalnie może być jeszcze okropniejsze.
Podsumowując, warto było zaufać autorowi i jestem pewna, że to było dopiero pierwsze z wielu wspólnych śledztw. Mroczny szwedzki kryminał, który obnaża ciemną stronę natury człowieka i daje dużo do myślenia." Nalogowy Ksiazkoholik
Majorka – mekka turystów, raj na ziemi. Miejsce upragnionych wakacji młodzieży z całego świata, która chce zakosztować wolności i szalonych imprez. Tak myślała także szesnastoletnia...
Tim Blanck wraca do Palmy, gdzie podczas wakacji zaginęła jego córka. Myślał, że wreszcie wszystko się wyjaśniło, że dowiedział się,...
Wydaje się, że całe miasto jest już na skraju wytrzymałości. Tove, córka komisarz Malin Fors, pracuje jako opiekunka w domu starców. Pewnego dnia znajduje zwłoki jednego z pensjonariuszy, który powiesił się na kablu od dzwonka przyzywającego pielęgniarkę.
Wszystko wskazuje...